Jasne Błonia- przepiękny przykład dobrze zrealizowanej panoramy z lotu ptaka

Jasne Błonia to jedno z tych miejsc, których nie trzeba bliżej przedstawiać. Jednak, jeśli wśród naszych czytelników znalazł się ktoś, kto nie do końca kojarzy to miejsce to przypomnijmy krótko…

Jasne Błonia to plac, noszący imię Jana Pawła II (na cześć mszy, którą papież odprawił tu podczas swojej pielgrzymki do Polski w 1987 roku, gromadząc setki tysięcy wiernych). Tworzy go szeroki zieleniec, ograniczony ulicami: Moniuszki, Ogińskiego oraz Szymanowskiego, przechodzący od północnego zachodu w Park Kasprowicza.

Park ze względu na swój niebanalny charakter i naturalne piękno jest obiektem wielu prac artystycznych. Również jeśli chodzi o fotografię. W sieci znaleźć można niezliczone ilości zdjęć tego obszaru, wśród nich również zdjęcia lotnicze. W tym artykule, z racji profilu naszego bloga, opiszemy oczywiście zdjęcie panoramiczne z lotu ptaka, które znaleźć można pod adresem: http://jasne-blonia.aeropix.pl/.

Jak już wspominaliśmy w innych wpisach, panoramy 360 to dość niszowy rodzaj zdjęć. Mało popularna jest już sama fotografia lotnicza, choć z pewnością tu ilość propozycji będzie zdecydowanie większa. Tak czy inaczej, brak olbrzymiej popularności tej gałęzi nie zmienia faktu, że czasem trafiają się nam prawdziwe perełki. Dokładnie taką sytuację mamy w przypadku panoramy placu Jasne Błonia.

Zdjęcie wykonane jest absolutnie profesjonalnie, nie można zarzucić mu absolutnie nic. Zasięg, jaki obejmuje fotografia jest naprawdę ogromny, znacznie wykraczający poza obszar placu, wszystko oczywiście odpowiednio wyostrzone. Na absolutne brawa zasługuje również bardzo wysoka rozdzielczość, która umożliwia wykonanie przybliżenia tak dużego, że spokojnie można przyjrzeć się samochodom poruszającym się po ulicach. W tym miejscu warto również wspomnieć o aspekcie technicznym- nawigacji po panoramie. Wszystko jest bardzo intuicyjne i płynne- nad niczym nie trzeba się zastanawiać, można w pełni oddać się podziwianiu tej niezwykłej fotografii panoramicznej.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>