Ciekawy i nowatorski trend w fotografii – panoramiczne zdjęcia z lotu ptaka.

Fotografie z lotu ptaka, to taka forma zdjęć, która od lat fascynuje ludzi. Może to być związane z tym, że od wieków fascynujemy się lataniem. Dlatego też, zdjęcia pejzaży, a także obszarów miejskich prezentowane z perspektywy powietrznej, budzą dobre emocje i są chętnie oglądane przez potencjalnych odbiorców.

Rozwój rynku usług fotograficznych na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat sprawił, że mamy do czynienia z otwarciem rynku na wychodzenie poza schemat standardowej fotografii, na oferowanie klientowi czy odbiorcy fotografii jako sztuki czegoś, co stanowi zupełnie nową jakość „dla oka”.

Wśród takich ciekawych trendów, na przestrzeni ostatnich lat bardzo dynamicznie rozwija się fotografia lotnicza, która prezentowana jest nie tylko w formie zdjęć klasycznych, ale też w połączeniu z multimediami, jako niezwykle interesujący pryzmat postrzegania przestrzeni. Co można rozumieć przez multimedialny wymiar? Na naszym rynku działają wyspecjalizowane firmy, które prezentują panoramy z lotu ptaka pod kątem trójwymiaru, z możliwością obracania i uchwycenia różnych perspektyw prezentowanego terenu.

Panorama z lotu ptaka – Szczecin zachodniopomorskie

Patrząc na rynek usług fotograficznych w Polsce, możemy bardzo szybko zauważyć, że firmy te kierunkują się nie tylko na klienta indywidualnego. Taki rodzaj prezentacji powoduje, że zdjęcia lotnicze z powodzeniem spotykają zainteresowanie odbiorców komercyjnych. Różne obiekty hotelowe, spa i rekreacyjne, w ramach wizualizacji na łamach swoich stron www, umieszczają właśnie realizację „lotniczą” najbliższego otoczenia swoich obiektów. Wbrew pozorom, to nie tylko wabik dla „wzrokowców”, to raczej silne oddziaływanie na poczucie ciekawości potencjalnego odwiedzającego stronę, a w perspektywie długo falowej – klienta lub odbiorcy usług.

Panoramiczna fotografia lotnicza – Szczecin Struga panorama 360

Co ciekawe, taki styl prezentowania przestrzeni, nie jest ograniczony do obszarów otwartych. W pewnych warunkach, można spotkać się z faktem prezentowania wnętrz w takim trybie. Ma to swoje zalety, ponieważ możliwość wspomnianej wcześniej zmiany perspektywy, prowokuje do zaangażowania wyobraźni i asocjacji z danym miejscem. Wówczas – efekt zostaje osiągnięty, bo ludzie wiedzeni ciekawością chcą zobaczyć, jak dane miejsce prezentuje się na żywo, chcą na własne oczy zobaczyć przestrzeń, która została im zaprezentowana.

Dolny Śląsk na zdjęciach lotniczych – Kłodzko 360 z lotu ptaka

Przyszłość panoram z lotu ptaka, również rysuje się obiecująco, biorąc pod uwagę coraz szybsze wdrażanie innowacyjnych trendów na rodzimym podwórku. W związku z tym, dotarcie do wykonawców takich realizacji, nie jest dziś już niczym trudnym.

 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>